Okradł nowożeńców, gdy bawili się na weselu. 66-latek wyniósł wszystkie prezenty (ZDJĘCIA)

14 wrzesień 2020
(3 głosów)
Autor: 
Witnica: Okradł nowożeńców, gdy bawili się na weselu Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Złodziej włamał się do domu pary młodej i okradł nowożeńców z prezentów ślubnych. Zniknęło wszystko wraz z kopertami z pieniędzmi. Policja zatrzymała już 66-letniego sprawcę. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W sobotę, 12 września, w kościele w Witnicy, pani Kamila i pan Przemek (strażak OSP Witnica), brali udział w zaślubinach. Po ceremonii wszyscy pojechali na salę weselną. Tam, tradycyjnie doszło do wręczenia prezentów, które później odwieziono do ich mieszkania - dla bezpieczeństwa.

Kiedy około godziny 2:00, DJ przestał grać, młodzi chcieli jechać do domu po pieniądze, żeby dopłacić. Gdy znaleźli się w budynku okazało się, że ktoś włamał się do ich mieszkania. Z lokalu zniknęły wszystkie prezenty oraz koperty. Ponadto sprawca zabrał też biżuterię.

"Złodziej prawdopodobnie wszedł przez okno"

Nowożeńcy powiadomili o wszystkim policję. Na miejscu zjawiło się kilka patroli funkcjonariuszy, w tym przewodnik z psem tropiącym i grupa dochodzeniowo-śledcza.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli niezbędne ślady, które mogły przyczynić się do zatrzymania podejrzanego. Osoba odpowiedzialna za włamanie weszła do domu prawdopodobnie przez okno - informuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Mundurowi zatrzymali 66-letniego złodzieja

Do sprawy sporo wniósł świadek. Przekazane przez niego informacje pozwoliły na szybkie dotarcie do podejrzanego, który prawdopodobnie obserwował osoby przewożące ślubne prezenty. Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego i Witnicy zatrzymali go w miejscu zamieszkania.

- To 66-latek, który w przeszłości miał już zarzuty za włamania. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną biżuterię i część gotówki. Podczas przeszukania zabezpieczyli też broń gazową, na którą mężczyzna nie miał zezwolenia - wylicza podkom. Jaroszewicz.

Sprawca najprawdopodobniej usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadanie broni bez zezwolenia. Za to wszystko grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Ruszyła "Zrzutka dla młodych"

Znajomi nowożeńców szybko ruszyli pomocą i założyli zrzutkę internetową. - Pomóżmy wspólnymi siłami pomoc młodym na bardzo trudnym początku nowego życia. Odzyskali tylko niewielką ilość pieniędzy. Mamy nadzieję, że będą mogli odetchnąć z ulgą po uregulowaniu zobowiązań finansowych po weselu - napisała Magdalena Świstel, przyjaciółka młodej pary.

Przeczytaj też: Zakrwawiony łabędź znaleziony w Płotach koło Zielonej Góry. Pomogli mu policjanci (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.