Zakrwawiony łabędź znaleziony w Płotach koło Zielonej Góry. Pomogli mu policjanci (ZDJĘCIA)

14 wrzesień 2020
(1 głos)
Autor: 
Zakrwawiony łabędź znaleziony w Płotach Fot. KMP Zielona Góra

Nietypowa interwencja policjantów z Zielonej Góry. Mundurowi uratowali rannego łabędzia. Zakrwawiony ptak ze złamanym skrzydłem leżał przy drodze w Płotach (gmina Czerwieńsk).

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 10 września. Wieczorem przypadkowy mężczyzna powiadomił operatora numeru alarmowego 112, iż znalazł przy trasie Zielona Góra - Czerwieńsk rannego łabędzia. Ptak leżał w miejscowości Płoty.

Na miejsce wysłano patrol policjantów w składzie st. sierż. Łukasz Schleiss i podkom. Krzysztof Przyborowski. Dorosły łabędź leżał zakrwawiony w pobliżu linii wysokiego napięcia. Mundurowi przypuszczali więc, że ptak mógł uderzyć w jeden ze słupów.

Trafił do lecznicy. Ma złamane skrzydło

Funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o transporcie ptaka do specjalnego ośrodka. Pomógł w tym fakt, że przyjechali samochodem przystosowanym do przewożenia psów policyjnych.

- Tym razem pies st. sierż. Łukasza Schleiss, owczarek Schemi, musiał ustąpić miejsca rannemu łabędziowi. Nie bez trudności, bo ten syczał i próbował "szczypać" swoim dziobem. Ostatecznie ptak trafił do Ośrodka Rehabilitacji dla Zwierząt Dziko Żyjących w Starym Kisieline - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Państwo Gabriela i Mariusz Rosikowie zaopiekowali się rannym ptakiem. Po całkowitym wyleczeniu zostanie wypuszczony na wolność.

Przeczytaj też: Pożar mieszkania w wieżowcu w Zielonej Górze. W akcji 4 zastępy straży pożarnej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.