Młode złodziejki kradły kosmetyki w drogeriach w Zielonej Górze. To 17 i 21-latka (ZDJĘCIA)

15 wrzesień 2020
(1 głos)
Autor: 
Młode złodziejki kradły kosmetyki w zielonogórskich drogeriach Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali dwie młode kobiety, które dokonały kilku kradzieży w miejskich drogeriach. Łupem 21 i 17-latki padały kosmetyki. Łącznie ukradły towar na ponad 2800 złotych.

Sprawa ma swój początek w dwóch dużych zielonogórskich drogeriach. Obie firmy złożyły na policji zawiadomienia o kradzieży kosmetyków w ich placówkach. Wartość skradzionego towaru wyniosła ponad 2,8 tysięcy złotych.

- Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego na zapisach z monitoringów sklepowych rozpoznali dwie młode zielonogórzanki, które podejrzane były o kradzieże. Zatrzymali 21-latkę i 17-latkę, a po przeszukaniu odnaleźli większość skradzionego towaru - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Prokurator zaproponował uzgodnienie kary

Młode kobiety spędziły noc w policyjnym areszcie w Komisariacie II Policji. Kolejnego dnia usłyszały zarzuty popełnionych kradzieży. Obie przyznały się do winy i złożyły wyjaśnienia. Ponieważ nie były wcześniej notowane, prokurator zaproponował uzgodnienie kary i w ten sposób zakończenie postępowania bez rozprawy sądowej.

- Podejrzane uzgodniły karę 12 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania pracy na cele społeczne przez 30 godzin w miesiącu. Mają także obowiązek naprawienia szkód, czyli zapłaty za kosmetyki, które nie mogły być zwrócone do sklepów - informuje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Policja podsumowała Winobranie 2020. "Było jednym z najspokojniejszych" (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.