Apokalipsy możemy posłuchać na winylu. „Biblia Audio” dostępna już w całości!

28 grudzień 2017
(0 głosów)

23 godziny Nowego Testamentu i 90 godzin Starego Testamentu składają się na największy audiobook w Europie, w którego tworzenie włączyli się czołowi polscy aktorzy. Możemy już w całości wysłuchać skończonego nagrania i to nie tylko online. Apokalipsa dostępna jest na płytach winylowych, a całość „Biblii Audio” na pendrive’ach i płytach CD.

Dotychczas Nowy Testament pobrano i odsłuchano ponad 3 miliony razy. Teraz „Biblia Audio” dostępna jest już w całości, a 2 lata pracy zwieńczyło nagranie 113-godzinnego imponującego słuchowiska. W realizacji wzięli udział polscy aktorzy i muzycy, amatorzy i duchowni, łącznie nagrano ponad 10 000 głosów.

Twórcy zadbali nie tylko o doskonałe przygotowanie dźwiękowe, ale i o formę, w jakiej można zachować ten pomnik polskiej kultury. Apokalipsy według św. Jana wysłuchamy na winylu, a Nowy i Stary Testament dostępny jest na płytach CD oraz na pendrive’ach. Apokalipsa według św. Jana to w pełni udźwiękowiona opowieść zanurzona w specjalnie skomponowanej muzyce symfonicznej autorstwa Adama Walickiego, która dostępna jest na dwóch płytach winylowych (91 minut). W rolach głównych wystąpili: Wojciech Malajkat, Jerzy Trela i Adam Woronowicz.

Stary Testament dostępny jest na 9 płytach (90 godzin), zaś Nowy Testament na 3 płytach. Zarówno Stary, jak i Nowy Testament dostępne są na pendrive’ach. Tła dźwiękowe do „Biblii Audio”, nagrania świątyń, ludzi, miast, ulic, pustyni rejestrowano w Izraelu.

Szczegóły dostępności: sklep.osorno.pl

W rolę Boga wcielił się Jerzy Trela, zaś w rolę Jezusa – Adam Woronowicz. W produkcji udział wzięli także m.in. Małgorzata Kożuchowska, Piotr Adamczyk, Anna Seniuk, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Agata Kulesza, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Jan Peszek, Franciszek Pieczka, Krystyna Janda, Borys Szyc, Wojciech Malajkat, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Krzysztof Globisz, Roman Kłosowski, Robert Więckiewicz, Izabela Kuna, Piotr Polk, Cezary Żak, Olgierd Łukasiewicz, Łukasz Simlat, Antoni Pawlicki, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik i wielu innych. Fragment Księgi Wyjścia przeczytali Prymas Polski abp Wojciecha Polaka i Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Krzysztof Czeczot, założyciel firmy OSORNO. Kooproducentem „Biblii Audio – superprodukcji” jest Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) oraz Narodowe Centrum Kultury. Produkcje wspiera ORANGE, GRUPA LOTOS S.A, FUNDACJA PZU, Program 1 Polskiego Radia, ZAiKS, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydawnictwo Pallottinum.

Źródło: www.bibliaaudio.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.