Wrócą przymrozki! IMGW wydało ostrzeżenia dla lubuskiego

05 maj 2019
(2 głosów)
Autor: 
Wrócą przymrozki! IMGW wydało ostrzeżenia dla lubuskiego IMGW-PIB, Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przedmrozkami. Miejscami temperatura może spaść nawet do minus 3 st. C.

W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się ochłodzenia. W dzień temperatury będą wahać się w granicach 6 stopni Celsjusza, z kolei w nocy mogą pojawić się przymrozki. Lekkie ocieplenie możliwe dopiero w niedzielę, kiedy temperatura wzrośnie do 12 stopni.

Synoptycy IMGW wydali już dla województwa lubuskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. "Prognozuje się spadek temperatury do -1°C, a przy gruncie do -3°C, lokalnie niższy" - czytamy w komunikacie Biura Progroz Meteorologicznych w Poznaniu. Alert obowiązuje od północny w poniedziałek, 6 maja, do godziny 7:00.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność, a także śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.