Barbara po wodzie, święta po lodzie

04 grudzień 2019
Barbara po wodzie, święta po lodzie Adobe Stock

Stare polskie przysłowie mówi, że kiedy na Św. Barbarę błoto będzie zima jak złoto. A jak faktycznie zapowiada się pogoda na najbliższe dni i, co najważniejsze, na święta?

Pierwsze dni grudnia będą spokojne z przelotnymi opadami deszczu. Pogoda pogorszy się od 6 grudnia. Ma padać i to dość mocno, a opadom będzie towarzyszył silny zachodni wiatr. Taki typ pogody ma się utrzymać do około 20 grudnia. W ciągu dnia temperatura osiągnie do 8 stopni powyżej 0 st. C. Nocami kilka stopni poniżej 0 st. C. 

Według synoptyków około 18 grudnia nad Atlantykiem uformuje się potężny wir, który najpierw ściągnie ciepłe deszczowe masy powietrza znad środkowego Atlantyku, by po kilku dniach wrzucić duży chłód znad surowej Arktyki. Jest więc szansa na białe święta!

Pozostaje nam tylko trzymać kciuki. Za zimę!

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.