Najkrótszy dzień w roku…

21 grudzień 2016
(1 głos)
Autor: 
Pixabay

Środa 21 grudnia jest najkrótszym dniem w tym roku. Jest to zarazem początek astronomicznej zimy.

Zima astronomiczna rozpoczyna się w momencie przesilenia zimowego i trwa do momentu równonocy wiosennej. Charakteryzuje się tym, że dzienna pora dnia jest krótsza od pory nocnej, jednak z każdą kolejną dobą dnia przybywa, a ubywa nocy.

Zimy jednak przynajmniej w naszym województwie nie widać.

Dziś w naszym regionie ciepło i częściowo słonecznie, termometry wskażą około 5 stopni Celsjusza. Podobnie będzie przez najbliższe dni więc w święta nie ma co liczyć na śnieg czy mróz.

W wigilię w naszym województwie nawet 7 kresek powyżej zera i może przelotnie padać deszcz. Niewielki przymrozki prognozowane jedynie nocami.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.