Pierwsze, wiosenne burze w Lubuskiem już dziś? Nadchodzi front znad Niemiec (MAPA)

04 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Pixabay

W godzinach wieczornych i nocnych znad Niemiec nasunie się chłodny front atmosferyczny. Prognozuje się, że wraz z frontem rozwijać się będą lokalne ośrodki burzowe. Burze nie powinny być groźne, lecz po ciepłym dniu mogą okazać się silniejsze niż prognozowano. Synoptycy informują, że sytuacja może zmienić się w każdej chwili. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny.

Szanse na wystąpienie burz na terenie naszego regionu ocenia się na 30%. Obecnie najlepsze warunki dla rozwoju burz występują na północy naszego województwa. Podczas nawałnicy prognozuje się opady deszczu do 30 mm, lokalnie z gradem o średnicy do 1-2 cm.

Możliwe, że miejscami pojawią się lokalne podtopienia, a porywy wiatru będą osiągać prędkość do 70-80 km/h. W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być bardzo trudne, dlatego już teraz prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

W przypadku rozwinięcia się silnejszego ośrodka burzowego sytuacja może ulec zmianie. O wszystkich aktualizacjach będziemy informować na bieżąco. Zostańcie z nami!

Godzina 22:00 - Burza znad Niemiec powoli wygasa na granicy z Polską. Być może w naszym województwie rozwinie się osobny ośrodek burzowy, lecz prawdopodobieństwo jest bardzo małe.

Godzina 23:00 - Osłabiona część frontu z Niemiec dotarła na północ naszego województwa, lecz bardzo szybko wygasła. Z kolei do Polski zbliża się kolejna komórka burzowa znad Czech - obecnie ustawiona jest wprost na południe naszego regionu.

Godzina 23:50 - Na północy regionu pojawiają się pojedyncze wyładowania, a południowa część nie jest już zagrożona.

BurzaMeteo04.04.18 7

Fot. Lighting Maps, Stan na: 20:40 - 04.04.2018

 • Większe wsparcie na kapitał przyrodniczy regionu

  Większe wsparcie na kapitał przyrodniczy regionu

  Zarząd województwa zwiększył pulę pieniędzy w ramach Działania 4.5 Kapitał przyrodniczy regionu. Wsparcie dotyczy projektów realizowanych poza formułą ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. W ramach konkursu pieniądze zasilą 7 projektów na łączną kwotę dofinansowania ponad 18,7 mln zł.

 • W Lubuskiem ruszył program in vitro

  W Lubuskiem ruszył program in vitro

  - To historyczny moment. Dziś po raz pierwszy w 20-letniej historii województwa lubuskiego podpisujemy umowę na realizację programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia in vitro dla mieszkańców naszego województwa – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej. W budżecie województwa na ten cel przeznaczono 100 tys. zł. Od dziś pary mogą zgłaszać się do programu.

 • Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie. Wydano alert I stopnia

  Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie. Wydano alert I stopnia

  Od środy, 3 października, na terenie województwa lubuskiego prognozuje się wystąpienie silnych porywów wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już alert pierwszego stopnia.

 • Uwaga! Syreny alarmowe zawyją w całym regionie

  Uwaga! Syreny alarmowe zawyją w całym regionie

  W czwartek, 27 września, na obszarze województwa lubuskiego w godzinach 12:00 - 12:30 zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych.

 • Koniec gorącej aury? Prognozuje się burze i silne powiewy wiatru do 85 km/h

  Koniec gorącej aury? Prognozuje się burze i silne powiewy wiatru do 85 km/h

  Przed nami prawdopodobnie ostatni dzień ze słoneczną pogodą. Przez najbliższe kilka dni prognozuje się występowanie intensywnych opadów deszczu razem z burzami oraz silnymi powiewami wiatru nawet do 85 km/h. Taka aura może utrzymać się nawet do wtorku.

 • Lubuskie wysoko w rankingu zamożności

  Lubuskie wysoko w rankingu zamożności

  W prestiżowym rankingu zamożności samorządów liczonej per capita, publikowanym przez Pismo Samorządowe "Wspólnota", województwo lubuskie zajmuje od kilku lat wysokie pozycje w kategorii województw. - Dzięki temu, że mamy strategię, jasną wizję rozwoju i słuchamy mieszkańców, możemy skutecznie wzmacniać nasze małe ojczyzny i zapewniać warunki do rozwoju, bo taka jest rola samorządu – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.