IMGW ostrzega: w najbliższych dniach upały do 31 stopni

28 maj 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
IMGW ostrzega: w najbliższych dniach upały do 32 stopni Pixabay

Przed upałami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Taka aura, z temperaturą miejscami do 31 stopni, nie odpuści nam przez kilka najbliższych dni.

W poniedziałek za sprawą rozległego wyżu do Polski napłynęła masa zwrotnikowego powietrza. Oznacza to w bardzo wysoką temperaturę. Gorąca aura będzie towarzyszyć nam do końca maja.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już dla województwa lubuskiego ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące upałów. Synoptycy prognozują maksymalną temperaturę w dzień od 29ºC do 31ºC , a w nocy od 16°C do 18°C. Alert obowiązuje od poniedziałku, 28 maja, do czwartku do godziny 20:00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.