Znów zmiany w pogodzie. Już w czwartek powrócą burze wraz z silnymi porywami wiatru do 90 km/h

20 czerwiec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Pixabay

W najbliższych dniach nastąpi zwrot w pogodzie. W czwartek, 21 czerwca, powrócą burze. Ma towarzyszyć im grad oraz silny wiatr z porywami nawet do 90 km/h. IMGW wydało już dla naszego regionu ostrzeżenie pierwszego stopnia przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. Po czwartku nadejdą już chłodniejsze dni.

W czwartek, 21 czerwca, pogoda będzie zmieniać się bardzo dynamicznie. Na terenie naszego województwa wystąpią opady deszczu do 30 mm oraz burze. Miejscami będą towarzyszyć im silne porywy wiatru do 90 km/h oraz opady gradu. IMGW wydał już ostrzeżenie przed niebezpieczną pogodą. Alert ma obowiązywać od godziny 7:30 w czwartek do 7:30 w piątek.

Możliwe, że pojawią się lokalne podtopienia. Ponadto w trakcie opadów warunki do jazdy mogą być bardzo trudne, dlatego już teraz prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Po czwartku nastąpi znaczne ochłodzenie. W piątek termometry wskażą maksymalnie 21ºC. Obecne będzie również wiatr z prędkością do 60 km/h.


Mocne powiewy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

  1. Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
  2. Nie wychodź z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 km/h
  3. Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
  4. Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
  5. Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.