RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Uwaga – zagrożenie pożarowe w lasach

06 lipiec 2018
(1 głos)
Uwaga – zagrożenie pożarowe w lasach Studio W66

Utrzymujące się w regionie wysokie temperatury i brak opadów spowodowały znaczny spadek wilgotności ściółki w lasach. Na terenie całego województwa stwierdza się wysokie zagrożenie pożarowe na obszarach leśnych.

Lasy to tereny zwyczajowo wykorzystywane w okresie letnim do celów rekreacji i wypoczynku. Wojewoda Lubuski apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie pobytu w lasach i na terenach do nich przyległych.

Przypominamy, że na terenie lasów zakazane jest używanie otwartego ognia, to jest m.in. palenie papierosów, ognisk, użytkowanie grilli, w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Ponadto pożary lasów powstają w wyniku wyrzucania niedopałków papierosów z przejeżdżających przez tereny leśne samochodów. Zagrożeniem jest także wypalanie łąk i pozostałości po zbiorach zbóż. Apelujemy również zachowanie czystości w miejscach biwakowania, gdyż pozostawione odpady (szczególnie szklane) mogą stać się przyczyną pożaru.

W przypadku zauważenia ognia w lesie należy niezwłocznie dzwonić pod numery alarmowe:

112 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wlkp. lub 998 do właściwej miejscowo jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.