Możliwe gwałtowne burze z gradem w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

04 sierpień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Możliwe gwałtowne burze z gradem w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia Pixabay

W ciągu najbliższych godzin pogoda może się gwałtownie zmienić. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na terenie województwa lubuskiego występowanie gwałtownych burz z intensywnymi opadami deszczu oraz gradem.

Szanse na pojawienie się burz synoptycy oceniają na 80%. Prognozuje się intensywne opady deszczu do 20 litrów na metr kwadratowy oraz burze z porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwe również opady gradu. Synoptycy IMGW-PIB wydali już ostrzeżenie I stopnia, które obowiązuje od soboty, 4 sierpnia (godzina 15:00) do niedzieli, 5 sierpnia (godzina 3:00).

Możliwe, że lokalnie pojawią się lokalne podtopienia. W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być bardzo trudne, dlatego już teraz prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Godzina 16:00 - Pierwsze wyładowania odnotowano już na terenie powiatu żarskiego, żagańskiego i strzelecko-drezdeneckiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.