RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Przed nami załamanie pogody. Niż wtórny Zyglinda przyniesie silny wiatr i deszcz

22 październik 2018
(5 głosów)
Autor: 
Przed nami załamanie pogody. Niż wtórny Zyglinda przyniesie silny wiatr i deszcz Redakcja/zdjęcie poglądowe

Najbliższy wtorek i środa zapowiadają się bardzo niespokojnie. Wszystko za sprawą niżu Zyglinda, który spowoduje gwałtownie załamanie pogody. Z początku mocno obniży on ciśnienie, a następnie sprowadzi ulewne deszcze oraz porywiste porywy wiatru.

Do kraju wracają jesienne klimaty. Pogorszenia pogody doświadczą Lubuszanie, ale i nie tylko. Już we wtorek, 23 października, w godzinach wieczornych odczujemy nasilenie się porywów wiatru. Jak informuje IMGW praktycznie przez całą dobę będą one wynosić od 70 do 90 km/h. Taki wiatr może miejscami łamać drzewa oraz zrywać linie energetyczne.

W związku z silnym wiatrem synoptycy IMGW-PIB wydali już ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dodatkowo za sprawą arktycznego powietrza prognozowany jest znaczny spadek temperatury. Zjawiskom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu.

Podczas silnego wiatru należy unikać przebywania pod drzewami lub w ich pobliżu. Należy również pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas jazdy, szczególnie w nocy. Warto też przeparkować samochód tam, gdzie nie zagrożą mu spadające konary drzew lub słupy energetyczne. Ponadto lepiej usunąć lub zabezpieczyć wszystkie niezabezpieczone przedmioty, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić krzywdę osobom postronnym.

WichuraLubuskieRCB


Symulację przechodzenia niżu Zyglinda oraz porywów wiatru można śledzić na mapie portalu Windy.com:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.