Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie. Możliwe przelotne burze!

03 marzec 2019
(1 głos)
Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie. Możliwe przelotne burze! pixabay.com

Od poniedziałku, 4 marca na terenie całego regionu prognozuje się wystąpienie silnych porywów wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenie pierwszego stopnia. Nie wyklucza się wystąpienia lokalnych burz.

Prędkość wiatru będzie wzrastać już od godziny 13:00. Podczas przechodzenia chłodnego frontu atmosferycznego synoptycy IMGW-PIB prognozują silne powiewy wiatru o średniej prędkości 25-40 km/h w porywach do 90 km/h. Lokalnie nawet 100 km/h.

Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje do poniedziałku do godziny 13:00. Wiatr będzie wiał z południowego-zachodu. Nie wyklucza się występowania lokalnych, pojedyńczych burz, które będą generowały silniejsze podmuchy wiatru.

Silne powiewy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

 1. Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
 2. Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
 3. Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
 4. Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Chcesz być na bieżąco z ostrzeżeniami dotyczącymi niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych? Zapisz się do naszego systemu ostrzegania! 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie - nawet do 110 km/h. Może być niebezpiecznie

  Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie - nawet do 110 km/h. Może być niebezpiecznie

  Na terenie całego regionu prognozuje się wystąpienie silnych porywów wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już alert drugiego stopnia. Wiatr może osiągać prędkość nawet do 110 km/h.

 • Strażacy usuwają skutki wichury

  Strażacy usuwają skutki wichury

  W ostatnich dniach, w całym regionie występowały silne porywy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Na południu województwa rozwinęła się również komórka burzowa, która przyniosła m.in. opad krupy śnieżnej. 

 • Uwaga! Awaria prądu w Zielonej Górze. Brak zasilania m.in. na osiedlu Pomorskim i Śląskim

  Uwaga! Awaria prądu w Zielonej Górze. Brak zasilania m.in. na osiedlu Pomorskim i Śląskim

  Na skutek awarii w sieci energetycznej na terenie Zielonej Góry występują przerwy w dostawie prądu. Bez zasilania jest kilka osiedli.

 • Umowa na in vitro podpisana!

  Umowa na in vitro podpisana!

  W 2019 roku na realizację programu samorząd przeznaczył 200 tys. zł. Za tę kwotę będzie można wykonać 41 procedur. Umowa zawarta została z firmą InviMed – T Sp. z o.o. z Warszawy. Natomiast świadczenia będą wykonywane w InviMed Europejskim Centrum Macierzyństwa w Poznaniu.

 • Oddział transplantacji w szpitalu w Zielonej Górze? To możliwe!

  Oddział transplantacji w szpitalu w Zielonej Górze? To możliwe!

  Trwają rozmowy na temat utworzenia oddziału transplantacji w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Istnieje duża szansa, że lubuscy pacjenci nie będą musieli wyjeżdżać do Poznania czy Wrocławia.

 • Koniec z obowiązkową maturą z matematyki?

  Koniec z obowiązkową maturą z matematyki?

  Nauczanie matematyki w szkołach pozostawia wiele do życzenia. Świadczą o tym osiągane przez uczniów niskie wyniki: w latach 2015 - 2017 średnio co szósty nie zdał matury z tego przedmiotu. Aż 42 proc. uczniów kontrolowanych przez NIK szkół ponadgimnazjalnych miała na świadectwach z matematyki tylko ocenę dopuszczająca, czyli 2. Przyczyna tkwi w wadliwym procesie nauczania. Nie dzieli się klas na grupy pod względem umiejętności i wiedzy oraz nie dostosowuje się zadań i tempa pracy na lekcji do możliwości uczniów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.