Nadchodzi niż Sabine. Będzie silnie wiało, nawet do 90 km/h

08 luty 2020
(3 głosów)
Autor: 
Będzie silnie wiało, nawet do 90 km/h Redakcja/archiwum

Pogoda ma załamać się już w niedzielę, 9 lutego. Porywy wiatru mają przekraczać 90 km/h i mogą powodować szkody. IMGW wydało już wstępne ostrzeżenia.

Polscy Łowcy Burz informują, że pod koniec weekendu nad Europą dokona się znacząca przebudowa pola barycznego. - Układ "Frank" zacznie odsuwać się na południowy-wschód, natomiast w jego miejsce zacznie zbliżać się rozległa, głęboka dolina geopotencjału, na skraju której powstanie bardzo silny prąd strumieniowy. Jednym z tych niżów będzie "Sabine" - czytamy w komunikacie.

"Sabine" spowoduje znaczne pogorszenie pogody w Polsce. Odczujemy je szczególnie w niedzielę wieczorem, w nocy z niedzieli na poniedziałek, a także w poniedziałek w ciągu dnia.

Będzie mocno wiało

Najbardziej niebezpieczny będzie silny wiatr. Jego prędkość na obszarze województwa lubuskiego zgodnie z prognozami IMGW może osiągać w porywach nawet 90 km/h. Ponadto mogą wystąpić opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej oraz małego gradu.

W czasie wichur przebywanie pod drzewami czy w pobliżu słupów i przewodów energetycznych może stanowić zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Zalecamy przeparkować samochody, tak aby nie stały bezpośrednio pod drzewami.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.