IMGW ostrzega przed upałami. Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia!

06 sierpień 2020
(1 głos)
IMGW ostrzega przed upałami. Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia! pixabay.com

Najbliższe dni w województwie lubuskim będą bardzo upalne. Temperatury w ciągu dnia wyniosą nawet 32 stopnie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem. Synoptycy przewidują, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. Wysokie temperatury pozostaną z nami przez cały weekend. Gorąco będzie również w poniedziałek i wtorek. 

Upały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, nadciśnienie oraz mających problem z sercem. Poniżej prezentujemy grafikę prezentującą bezpieczne zachowanie podczas występowania fali upałów. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.