Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW: Porywy wiatru do 90 km/h

09 sierpień 2020
(3 głosów)
Autor: 
Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW: Porywy wiatru do 90 km/h Fot. Pixabay

Na terenie województwa lubuskiego pojawiły się już pierwsze komórki burzowe. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia i zapowiada silne powiewy wiatru.

Synoptycy prognozują wystąpienie burz w godzinach 13:00 - 23:00. W trakcie ich przechodzenia miejscami spadnie od 20 do 30 mm deszczu. Lokalnie może pojawić się również grad.

- W wielu miejscach rozwiną się chmury Cumulonimbus dające przelotne opady deszczu i burze. Ze względu na wolne przemieszczanie się komórek burzowych dużym zagrożeniem podczas burz mogą okazać się nadmierne opady prowadzące do podtopień - informują Polscy Łowcy Burz.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów w regionie. Zapowiada też silne porywy wiatru do 90 km/h.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "27" pod Zieloną Górą. Osobówka uderzyła w drzewo i dachowała

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.