Blisko 250 dzieci więcej objętych opieką w żłobkach w 2016 r.

14 lipiec 2017

Według stanu w dniu 31 grudnia 2016 r. na terenie województwa lubuskiego działało 69 żłobków, oddziałów żłobkowych i klubów dziecięcych, które zapewniały opiekę nad dziećmi do lat 3 – o 9 więcej w porównaniu z rokiem poprzednim.

Większość placówek opieki nad dziećmi do lat 3 to placówki prywatne – 68,1% wszystkich placówek, przy czym dysponowały one 45,9% ogólnej liczy miejsc i przebywało w nich 42,6% wszystkich dzieci. W ciągu 2016 r. z omawianych placówek skorzystało 3819 dzieci (wzrost w porównaniu z 2015 r. o 242 dzieci).

Wśród dzieci uczęszczających do wszystkich typów placówek najwięcej było 2-latków – 1383 i stanowili oni około 51,5% wszystkich dzieci w placówkach (stan w końcu roku). Wskaźnik liczby dzieci w placówkach w przeliczeniu na 1000 dzieci w wieku do lat 3 był jednym z wyższych w kraju i wyniósł 93,2 (podobnie jak w województwie zachodniopomorskim).

Źródło: notatka informacyjna GUS

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.