Studenci wydziału medycznego UZ będą odbywać praktyki w Lubuskim Centrum Pulmonologii

15 luty 2018
(2 głosów)
Autor:  Ryszard Waldun

Na początku roku Szpital w Torzymiu wraz z Uniwersytetem Zielonogórskim zawarł porozumienie o wzajemnej współpracy, której celem jest realizacja procesu kształcenia studentów kierunków medycznych - poinformowała naszą redakcję Katarzyna Lebiotkowska Prezes Zarządu LCP w Torzymiu

Studenci w ramach programu kształcenia będą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, prowadzonych w formie wykładów, seminariów i ćwiczeń oraz w zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych w oddziałach naszego szpitala. Będzie to okazja do przyjrzenia się codzienności funkcjonowania szpitala oraz procesu leczenia pacjenta - podkreśla Urszula Kawalec Hurny- dyrektor ds lecznictwa w Lubuskim Centrum Pulmonologii, wojewódzki konsultant w dziedzinie geriatrii. Studenci będą mogli podzielić się spostrzeżeniami z personelem medycznym, a także spróbować własnych sił w obsłudze urządzeń medycznych o europejskim standardzie będącego na stanie szpitala- dodaje dr.n.med Grzegorz Zioło Kierownik Lubuskiego Centrum Pulmonologii, wojewódzki konsultant ds Pulmonologii.

Możemy poszczycić się tym, że Lubuskie Centrum Pulmonologii w Torzymiu uczestniczy w systemie kształcenia przyszłych lekarzy. To doskonałe miejsce do praktycznej nauki medycyny. Szpital nie tylko jest wyposażony w wysoko specjalistyczny sprzęt medyczny, ale również dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą. Możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z pokoleniem, które już w niedługim czasie będzie leczyć Lubuszan i nie tylko. Mamy nadzieję, że wielu z młodych lekarzy zwiąże swoją drogę zawodową właśnie z Lubuskim Centrum Pulmonologii- powiedziała nam Katarzyna Lebiotkowska Prezes LCP w Torzymiu. Dodajmy, że studenci Wydziału Medycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczną praktyki już w przyszłym roku.

Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Lebiotkowska Prezes Zarządu LCP, dr Urszula Kawalec-Hurny- wojewódzki konsultant w dziedzinie geriatrii, dyrektor ds lecznictwa w LCP oraz dr.n.med Grzegorz Zioło Kierownik LCP-wojewódzki konsultant w dziedzinie pulmonologii

Tekst i foto Ryszard Waldun

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.