Wsparcie dla "Domu Życie" Ewy Minge

27 listopad 2016
(0 głosów)

Charytatywna inicjatywa słynnej lubuskiej projektantki mody Ewy Minge - "Dom Życie" rozwija się coraz bardziej, nie tylko w Zielonej Górze, ale i w innych miastach.

By jednak dalej nieść pomoc chorym na nowotwory, potrzebuje wsparcia. - Widzę takie możliwości, zarówno w ramach PFRON jak i funduszy EFS; rolą samorządu jest wspieranie właśnie takich cennych inicjatyw - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, która spotkała się z Ewą Minge.

W spotkaniu uczestniczyli także syn projektantki - Oskar Minge, dyrektor departamentu EFS Małgorzata Jażdżewska, szefowa Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Zielonej Górze Iwona Szablewska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Jakub Piosik oraz radny woj. lubuskiego Sebastian Ciemnoczołowski.

- Zmęczona biznesem postanowiłam zająć się tym, co jest moją pasją: pomocą chorym onkologicznie - mówiła Ewa Minge, która przedstawiła pokrótce charakterystykę swojego ośrodka. Dom Życie to ośrodek dla chorych na nowotwory, który realizuje liczne programy terapeutyczne, aktywizacyjne i z zakresu wsparcia psychologicznego. Obejmuje swoim wsparciem nie tylko chorych ale także ich rodziny, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które muszą towarzyszyć w cierpieniu swoim rodzicom. Ośrodek udziela też pomocy prawnej. - Nie występujemy jednak w sporach prawnych, nie potrzebujemy konfliktów - podkreślała na spotkaniu słynna projektantka. - Wsparcie prawne dotyczy uporządkowania spraw kredytowych, czasem testamentów, ale nie tylko. Mamy również fizykoterapeutę, komnatę piękności, gabinety dietetyczne, pracownię fotograficzną, zajmujemy się terapią sztuką, prowadzimy warsztaty kulinarne. Jedną z najmocniejszych stron naszego ośrodka jest wsparcie profesjonalnych psycholożek.

Na to wszystko potrzeba jednak coraz więcej funduszy, zwłaszcza, że ośrodek ma obecnie już 50 podopiecznych i 30 wolontariuszy. Inicjatywa Domu Życie rozwija się także w Żarach i Międzyrzeczu.

Marszałek Polak podkreśliła, że takich inicjatyw nie ma zbyt wiele w naszym województwie, dlatego każda z nich zasługuje na szczególne wsparcie. - Widzę takie możliwości, zarówno w ramach PFRON jak i funduszy EFS - powiedziała marszałek. - Zadaniem samorządu jest właśnie wspieranie takich cennych i bardzo wrażliwych społecznie inicjatyw.

Lubuski Urząd Marszałkowski

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.