Weź udział w konkursie

16 marzec 2017
(1 głos)
Fotolia

31 marca 2017 r. upływa termin składania zgłoszeń do XV Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Nieruchomości Rolnych, KRUS i Państwowa Inspekcja Pracy.

Po tym terminie rozpoczną prace najpierw Komisje regionalne, a następnie wojewódzkie, które przy ocenie będą brały pod uwagę:

  • ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy,
  • stan budynków inwentarskich i gospodarczych, w tym: schodów i używanych drabin oraz instalacji i urządzeń elektrycznych,
  • wyposażenie maszyn i urządzeń używanych w gospodarstwie w osłony ruchomych części, podpory i inne zabezpieczenia przed wypadkami,
  • stan techniczny maszyn i urządzeń stosowanych w gospodarstwie,
  • warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich,
  • stosowanie, stan i jakość środków ochrony osobistej,
  • rozwiązania organizacyjne, technologiczne i techniczne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie rolnym,
  • estetykę gospodarstw.

Rolnicy mogą zgłaszać do konkursu swoje gospodarstwa w Placówkach Terenowych i Oddziałach Regionalnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, przesyłając do nich wypełniony formularz zgłoszenia, dostępny także na stronie krus.gov.pl. Szczegółowe informacje o konkursie i jego warunkach zawarte są w regulaminie, znajdującym się też na stronie internetowej KRUS.

polska-ziemia.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.