Spotkanie Klubu Obywatelskiego (ZDJĘCIA)

04 październik 2017
(0 głosów)
Autor: 

We wtorek 3 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie i dyskusja z posłami Platformy Obywatelskiej: Sławomirem Nitrasem oraz Rafałem Trzaskowskim.

Podczas około 2- godzinnego spotkania goście wielokrotnie podkreślali, że jeżdżą po Polsce i słuchają głosu ludzi.

- Chcemy odzyskać wiarygodność, chcemy rozmawiać i słuchać Polaków. Jesteśmy gotowi na rozmowę o wszystkim. Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory, bo słuchało Polaków, tylko szkoda, że po objęciu władzy przestało słuchać głosu społeczeństwa - mówił Sławomir Nitras.

Poruszono wiele kwestii i istotnych tematów, jak znaczenie dla Polski Unii Europejskiej, rola kościoła w naszym kraju, czy wolność i demokracja.

- Musimy Polakom uzmysłowić różnicę między krajem, jaki był, a jaki mamy teraz. Jako Platforma Obywatelska proponowaliśmy państwo otwarte, nie wtrącające się w życie obywatela. Teraz mamy prawdziwych katolików, prawdziwych Polaków... Boję się słowa prawdziwy, bo już od małego mój ojciec mówił mi, że jak ktoś mówi, że jest "prawdziwy..." to trzeba uciekać. Tacy ludzie są najgorsi - mówił Rafał Trzaskowski.

Sławomir Nitras i Rafał Trzaskowski odwiedzili Gorzów na zaproszenie gorzowskiej posłanki Krystyny Sibińskiej.

 • Inwestycje, na których wszyscy skorzystamy, czyli Wiosna i jej program

  Inwestycje, na których wszyscy skorzystamy, czyli Wiosna i jej program

  35 mld złotych - tyle będzie kosztować realizacja programu Wiosny. Jest to równowartość ok. 1,7 proc. PKB. Ten koszt to niezbędna inwestycja, jeśli chcemy aspirować do miana nowoczesnego europejskiego kraju troszczącego się o swoich obywateli, gotowego do zmierzenia się ze stojącymi przed nim wyzwaniami. Te pieniądze w budżecie są już teraz - trzeba tylko umiejętnie je wykorzystać.

 • Pierwsi w lubuskiem

  Pierwsi w lubuskiem

  Zespół Klinicznego Zakładu Medycyny Nuklearnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. dołączył do elitarnego grona placówek, w których wykonuje się badania PET/CT z wykorzystaniem choliny.

 • Wiosna zawitała do Zielonej Góry (FILM)

  Wiosna zawitała do Zielonej Góry (FILM)

  Dziś mieszkańców Zielonej Góry odwiedził Robert Biedroń, założyciel partii Wiosna.

 • Wiosna zapowiada gruntowne porządki w polskiej polityce

  Wiosna zapowiada gruntowne porządki w polskiej polityce

  Wiosna – bo tak właśnie nazywa się partia Roberta Biedronia – której konwencja założycielska odbyła się 3 lutego na warszawskim Torwarze, zapowiada gruntowne porządki w polskiej polityce.

 • Okradali TIRy używając luksusowych samochodów (ZDJĘCIA)

  Okradali TIRy używając luksusowych samochodów (ZDJĘCIA)

  Kradli towar z tirów w kilku krajach Europy, następnie sprzedawali go głównie w Polsce. Działalność grupy zakończyli policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie Wlkp. Podczas akcji, w której uczestniczyli także policjanci z KWP w Katowicach i Gorzowie Wlkp., BOA KGP, Czech, Austrii i Niemiec oraz funkcjonariusze z KAS-u zatrzymano, a następnie aresztowano 10 podejrzanych. Odzyskano także towar wart ponad 500 tys. zł.

 • Drogówka pilotowała ojca z 4-letnim synem. Życie dziecka było zagrożone (FILM)

  Drogówka pilotowała ojca z 4-letnim synem. Życie dziecka było zagrożone (FILM)

  Policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który zwrócił na siebie uwagę zbyt szybką jazdą. Po chwili okazało się, że w aucie jest płaczące dziecko u którego ojciec podejrzewał zapalenie wyrostka robaczkowego. Policjanci przerwali kontrolę i na sygnałach pilotowali kierowcę passata do szpitala. Tam na 4-latka czekali już lekarze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.