Szprotawa stawia na rewitalizację zabytków (ZDJĘCIA I FILM)

22 luty 2018
(2 głosów)

Nowa izba historii, która będzie zbiorem kilku tysięcy najstarszych i najciekawszych eksponatów, zdjęć i dokumentów, punkt informacji turystycznej oraz restauracja i kawiarnia to główne punkty, które zostaną umieszczone w rewitalizowanym właśnie byłym klasztorze Magdalenek w Szprotawie.

Centrum Aktywności Społecznej, bo taką funkcję obecnie będzie pełnił klasztor, będzie miejscem aktywizacji międzypokoleniowej. Stworzy dogodne warunki lokalowe do prowadzenia zajęć o charakterze społeczno-edukacyjnych. Mieszkańcy będą mieli możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, integracji i aktywizacji społecznej. Powstaną nowe miejsca pracy. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poprawi estetykę obszaru i infrastruktury technicznej. Ostatecznie w wyniku realizacji projektu obszar rewitalizacji zostanie ożywiony społecznie i gospodarczo.

Prace rozpoczęły się w marcu 2016 roku a zakończą w sierpniu br. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 5 mln zł.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.