Konwencja wojewódzka SLD (ZDJĘCIA)

08 kwiecień 2018
(2 głosów)
Konwencja wojewódzka SLD

Dziś w Drzonkowie odbyła się Konwencja wojewódzka SLD. Wzięło w niej udział 151 delegatów z całego województwa oraz zaproszeni goście, w tym liderzy partii politycznych, związków zawodowych, organizacji społecznych.

Konwencja poświęcona była podsumowaniu dotychczasowej działalność wojewódzkiego SLD, udzieleniu absolutorium Zarządowi Wojewódzkiemu SLD, przygotowaniom do wyborów samorządowych.

- Dzisiaj mamy kandydata na Prezydenta Zielonej Góry i z tym kandydatem idziemy na wybory - mówi Bogusław Wontor, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD. - Naszym kandydatem jest Tomasz Nesterowicz. Jest radnym i jest jednym z aktywniejszych radnych, jak nie obywateli Zielonej Góry. Czuje to miasto i słyszę tylko pozytywne opinie na jego temat. Zielona Góra zasługuje na lepszego gospodarza.

Sam kandydat informuje, że dla niego ważne jest aby zrobić wszystko, aby zatrzymać młodych ludzi w mieście, a nie budować wieże widokowe.

- Planów jest bardzo dużo - komentuje Tomasz Nesterowicz. - Ostatnie cztery lata zrobiły dużo spustoszenia w Zielonej Górze. Największym celem będzie upożądkowanie przestrzenne miasta. Łączyliśmy się z gmią pod hasłem przestrzeni do rozwoju a okazuje się, że nikt nie myśli ani o przestrzeni do rozwoju, ani o tym jak rozwija się Zielona Góra. Chcę przewartościować kierunek miasta i samych ludzi. Po części już zacząłem realizację planów.

W Wojewódzkiej Konwencji SLD udział wzięli m.in.: Włodzimierz Czarzasty -przewodniczący SLD; Krzysztof Gawkowski - wiceprzewodniczący SLD; Marcin Kulasek Sekretarz Generalny SLD; Bogusław Liberadzki - wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego; Elżbieta Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego; Waldemar Sługocki - senator RP, przewodniczący Rady Wojewódzkiej PO; Jolanta Fedak - przewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego PSL; Zbigniew Włodarczak - przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego UP; Aleksandra Mrozek - Nowoczesna; Monika Bocian - przewodnicząca Rady Wojewódzkiej OPZZ.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Koniec z obowiązkową maturą z matematyki?

  Koniec z obowiązkową maturą z matematyki?

  Nauczanie matematyki w szkołach pozostawia wiele do życzenia. Świadczą o tym osiągane przez uczniów niskie wyniki: w latach 2015 - 2017 średnio co szósty nie zdał matury z tego przedmiotu. Aż 42 proc. uczniów kontrolowanych przez NIK szkół ponadgimnazjalnych miała na świadectwach z matematyki tylko ocenę dopuszczająca, czyli 2. Przyczyna tkwi w wadliwym procesie nauczania. Nie dzieli się klas na grupy pod względem umiejętności i wiedzy oraz nie dostosowuje się zadań i tempa pracy na lekcji do możliwości uczniów.

 • Kierowcy spisali się na medal! Utworzyli "piękny korytarz życia" na trasie S3

  Kierowcy spisali się na medal! Utworzyli "piękny korytarz życia" na trasie S3

  Wszystko wydarzyło się w piątek, 15 lutego, około godziny 16 na Lubuskim odcinku trasy S3 na wysokości Skwierzyny. Kierowcy wzorowo utworzyli korytarz życia, tym samym umożliwiając błyskawiczny dojazd do miejsca zdarzenia dla służb ratunkowych. Brawo!

 • Nowoczesny sprzęt i samochody trafiły do lubuskich strażaków. "Będzie bezpieczniej" (ZDJĘCIA)

  Nowoczesny sprzęt i samochody trafiły do lubuskich strażaków. "Będzie bezpieczniej" (ZDJĘCIA)

  Lubuscy strażacy podsumowali swoją współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe samochody, narzędzia hydrauliczne oraz środki ochrony indywidualnej to tylko część wyposażenia, która trafiła ostatnio do niemalże wszystkich jednostek w województwie. Dziś sprzęt został oficjalnie zaprezentowany.

 • Lubuskie tematy w stolicy

  Lubuskie tematy w stolicy

  Kwestie transportowe zdominowały wizytę członka zarządu Marcina Jabłońskiego w stolicy. W Warszawie samorządowiec spotkał się z przedstawicielami Przewozów Regionalnych i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dyskutowano m.in. o lubuskim taborze kolejowym i kwestiach związanych z obsługą połączeń lotniczych z lotniska w Babimoście.

 • Najwyższe od lat podwyżki dla żołnierzy

  Najwyższe od lat podwyżki dla żołnierzy

  Zgodnie z zapowiedzią ministra Mariusza Błaszczaka, żołnierze Wojska Polskiego otrzymają wyższe wynagrodzenia od 1 lutego z wyrównaniem od 1 stycznia. To efekt podpisanego przez szefa MON i opublikowanego 23 stycznia w dzienniku urzędowym rozporządzenia w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.

 • Twoja opinia jest ważna! Apel do lubuskich kobiet

  Twoja opinia jest ważna! Apel do lubuskich kobiet

  Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia udostępnił na stronie internetowej anonimową ankietę dotyczącą realizacji programu profilaktyki raka szyjki macicy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.