RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Innowacyjne parkingi 1000+ w Zielonej Górze. Wiemy, gdzie powstaną (MAPA)

19 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Innowacyjne parkingi 1000+ w Zielonej Górze. Wiemy, gdzie powstaną UM Zielona Góra

Zielonogórski magistrat rusza z projektem - "Parking 1000+". Do 15 października 2018 roku w mieście ma powstać 520 miejsc parkingowych. - To dopiero pierwszy etap tego co będziemy robić - zaznacza Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra.

- Ruszamy z projektem Parking 1000 plus. Przystępujemy do budowy 520 miejsc parkingowych. Realizujemy ten projekt z myślą o mieszkańcach. Chcemy, aby mogli łatwiej parkować, co nie jest takie proste zwłaszcza na starszych osiedlach. Wprowadzamy zatem innowacyjne rozwiązanie, które jest oparte o tak zwaną technologię przepuszczalną - wyjaśnia Janusz Kubicki.

Nowe miejsca parkingowe pojawią przy ulicach: Cisowa, Cyryla i Metodego, Harcerska, Kokosowa, Kołłątaja, Osadnicza, Prosta, Ptasia, Wazów, Wyszyńskiego, Zawadzkiego, Zachodnia oraz Zdrojowa. - Do 9 maja czekamy na oferty. Chcemy, żeby te parkingi były zielone - dodaje prezydent miasta.

Pod pojęciem zielony parking kryje się zastosowanie kratek trawnikowych. Niedość, że realizacja danego parkingu jest o wiele tańsza od kostki brukowej, to powierzchnia przepuszcza wodę bezpośrednio do ziemi.

- Ten program to tak naprawdę realizacja pomysłów mieszkańców, którzy zgłaszali się do nas i wskazali konkretne lokalizacje. W pierwszym etapie tych propozycji było około 40. Po etapie weryfikacji zostało około 18 lokalizacji. Przetarg na wykonanie parkingów w pierwszych 16 lokalizacjach został już ogłoszony - podkreślił Filip Gryko, Radny Klubu Zielona Razem.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.