RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Bezpłatne leki na receptę to jeden z filarów programu, o który Lewica Razem będzie walczyć w Unii Europejskiej

08 maj 2019
(2 głosów)
Bezpłatne leki na receptę to jeden z filarów programu, o który Lewica Razem będzie walczyć w Unii Europejskiej Lewica Razem
7 maja w Gorzowie odbyła się konferencja KKW Razem – Razem, Unia Pracy, RSS poświęcona nieodpłatnym lekom na receptę. Na konferencji obok jedynki - Julii Zimmermann z Zarządu Krajowego Partii Razem i dwójki na liście - Sebastiana Bednarskiego, wystąpili dwaj kandydaci do Europarlamentu z Gorzowa Wielkopolskiego: Michał Szmytkowski oraz Robert Wiśniewski.

Dziś wiele osób staje przed dylematem czy wykupić zalecone przez lekarza leki czy jedzenie. Trzeba to zmienić – mówiła Julia Zimmerman. Chcemy wziąć przykład z innych krajów europejskich, takich jak Holandia. Proponujemy prostą zasadę: jeśli lekarz przepisuje lek na receptę, to ten lek powinien być bezpłatny, gdyż po prostu jest częścią procesu leczenia. Jeśli pacjent nie będzie przyjmował leków, co obecnie często się zdarza, to zaprzepaszcza jego efekty przekonywała kandydatka Lewicy Razem.

Michał Szmytdkowski odniósł się do własnych doświadczeń w tym zakresie: zachorowałem na wrzodziejące zapalenie jelita. Ciężka terapia sterydami przestała działać, rozwiązaniem był lek który w Polsce nie był refundowany. Dla mnie wydatek ponad 4000 PLN miesięcznie był nieosiągalny, gdyby nie szwedzkie ubezpieczenie, lekarze w kraju byliby zmuszeni wyciąć mi chore jelita. Nie wspominając o długiej rekonwalescencji - żyłbym z pewnym stopniem niepełnosprawności, rynek pracy byłby dla mnie ograniczony, nie mógłbym pracować w zawodzie. Dziś - dzięki niemalże darmowym lekom zapewnianym przez szwedzki system opieki - jestem niemal w pełni zdrowy, mogę żyć, pracować, utrzymać rodzinę, płacić podatki. Anii ja, ani moi najbliżsi nie potrzebują pomocy opieki społecznej - opowiadał gorzowianin.

Ceny leków można obniżyć ograniczając przywileje koncernów farmaceutycznych. Unia Europejska powinna ograniczyć przywileje patentowe. Dziś korporacje przez 20 lat mają monopol na produkcję leku i mogą dyktować ceny z sufitu. Ograniczymy tę samowolę. W Europarlamencie będziemy zabiegać aby UE stworzyła europejskiego, publicznego producenta leków. Dziś jedynymi producentami leków są prywatne korporacje, które dyktują kosmiczne ceny za leki ratujące ludzkie życie. Czas przerwać ten chory monopol. Unijny producent zrównoważy rynek i obniży ceny. Po trzecie wprowadzimy unijne programy lekowe. Unia powinna prowadzić własne badania nad nowymi lekami, których wyniki będą publiczne. Dzięki temu koszty produkcji leków spadną - wyliczała zalety programu dla pacjentów Julia Zimmerman.

Lewica Razem to bezpłatne leki na receptę. Lewica Razem to koniec nierówności w ochronie zdrowia pomiędzy “starą” i “nową” Unią. Mamy prawo do nowoczesnych leków i do godnego traktowania. Chcemy, żeby Unia wzięła większą odpowiedzialność za zdrowie. O to będziemy walczyć w parlamencie europejskim - podsumował Sebastian Bednarski.

Liderka listy Razem w okręgu lubusko-zachodniopomorskim odniosła się też do poniedziałkowego zatrzymania Elżbiety Podleśnej żar zwłokę rozwieszanie w Płocku plakatów z Matką Boską w tęczowej aureoli: - To jest kolejny dowód, że żyjemy w państwie wyznaniowym. Joachim Brudziński chlubi się działaniami policji. To jest zupełnie bezsensowne wykorzystanie państwa, które nie służy ani Kościołowi katolickiemu, ani Polkom i Polakom. Art. 196, na podstawie którego dokonano tego zatrzymania, musi zostać usunięty z kodeksu! - mówiła Zimmermann.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Dwa groźne pożary niemalże w tym samym czasie. W akcji łącznie 16 zastępów straży pożarnej

  Dwa groźne pożary niemalże w tym samym czasie. W akcji łącznie 16 zastępów straży pożarnej

  Niemal w tym samym czasie w nocy z czwartku na piątek doszło do dwóch pożarów budynków gospodarczych w Wojcieszycach i Kłodawie. W działaniach gaśniczych brało udział łącznie 16 zastępów straży pożarnej.

 • Rozmowa z matką zgwałconej 9-latki (FILM)

  Rozmowa z matką zgwałconej 9-latki (FILM)

  Mateusz K. brutalnie zgwałcił 9-letnią dziewczynkę, a następnie związał, zakneblował i zamknął w wersalce. Okazało się, że mężczyzna przebywał w zakładzie psychiatrycznym. Głos w sprawie zabrała matka dziewczynki, która opowiada o tym co naprawdę wydarzyło w niedzielę na gorzowskim Zawarciu i o tym, że nie zgadza się z odebraniem jej dzieci.

 • Cygański folklor powraca do gorzowskiego amfiteatru

  Cygański folklor powraca do gorzowskiego amfiteatru

  Wielkimi krokami zbliża się 31. edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2019. Po dwóch ostatnich edycjach na nadwarciańskich błoniach, cygański folklor powraca do gorzowskiego amfiteatru.

 • Mężczyzna stracił swoje oszczędności

  Mężczyzna stracił swoje oszczędności

  40 tysięcy złotych 82-latek położył koło kosza na śmieci w Gorzowie Wlkp. A stało się to dlatego, że uwierzył w historię przekazaną mu przez oszustów, podających się za policjantów. Po raz kolejny przypominamy, że funkcjonariusze nie proszą o przykazywanie pieniędzy w jakikolwiek sposób.

 • Zwiększone siły policji na lubuskich drogach. Cel? Bezpieczeństwo

  Zwiększone siły policji na lubuskich drogach. Cel? Bezpieczeństwo

  Na lubuskich drogach policjanci ruchu drogowego robią wszystko, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Wiele jednak zależy od samych kierowców, którzy jak najszybciej powinni zrobić rachunek sumienia. Dobre warunki pogodowe nie mogą być argumentem usprawiedliwiającym fakt mocniejszego naciskania pedału gazu. Nadmierna prędkość to wciąż najczęstszy czynnik powodujących śmierć na drogach. Zwolnijmy. Szkoda życia.

 • "Nie daj się sprzedać" - Poradnik na wyjazd zagraniczny

  "Nie daj się sprzedać" - Poradnik na wyjazd zagraniczny

  Handel ludźmi – zjawisko, którego istnienie wydaje się być niezrozumiałe w XXI wieku, nadal jest problemem dotykającym każdego roku wiele osób na całym świecie. Różnorodność działania sprawców powoduje, że bardzo często poszkodowane osoby przez długi czas nie zdają sobie sprawy z faktu, że są ofiarami.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.