Starosta zielonogórski apeluje: nie kośmy trawników, gromadźmy deszczówkę

07 maj 2020
(1 głos)
Autor: 
Starosta zielonogórski apeluje: nie kośmy trawników, gromadźmy deszczówkę Fot. Pixabay

Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz apeluje do mieszkańców o niekoszenie trawy. Zdaniem włodarza powiatu ma to na celu ratowanie zieleni. Ponadto pozwoli zatrzymać wilgoć w glebie.

Już od kilku tygodni na terenie całej Polski panuje susza. Wody gruntowne opadły do niskich poziomów, a wilgotność gleb jest bardzo mała. Wszystko przekłada się na małe urodzajne plony u rolników oraz dużą liczbę pożarów traw i lasów.

Nie kośmy trawników

Pomóc przyrodzie chce Starosta Zielonogórski, który wystosował apel do mieszkańców. - Zwracam się do Was z apelem o ograniczenie w koszeniu traw. Ma to na celu ratowanie zieleni. Wysoka trawa jest wsparciem dla owadów, które zapylają nasze rośliny. Dodatkowo w wysokiej trawie schronienie znajdują małe zwierzęta - czytamy w komunikacie.

Włodarz powiatu dodaje, że z czasem trawnik przeradza się w "spontaniczną łąkę". Dzięki temu lepiej utrzymuje wilgoć i dłużej jest zielony, co oczywiście pozwala ograniczyć nadmierne zużycie wody na jego podlewanie.

"Każdy deszcz jest na wagę złota

Przez utrzymującą się suszę w naszym regionie, coraz bardziej zaczyna brakować wody. - Każdy deszcz jest obecnie na wagę złota, dlatego apeluję do Państwa o oszczędne zużywanie wody oraz jeśli tylko pozwalają na to warunki, gromadzenie tyle deszczówki ile tylko można - podkreśla Krzysztof Romankiewicz.

Przeczytaj też: Szaleńcza jazda zakończona na słupie. Piesi uciekali z chodnika (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.