Czy w Droszkowie koło Zielonej Góry powstanie Ochotnicza Straż Pożarna? Trwa zbiórka chętnych

19 styczeń 2021
Autor: 
Czy w Droszkowie powstanie Ochotnicza Straż Pożarna Redakcja

Ochotnicza Straż Pożarna to stowarzyszenie, którego misją jest przede wszystkim udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. W całej Polsce praktycznie nie ma gminy, w której nie istnieje taka jednostka. Czy jest szansa, aby OSP powstało w Droszkowie (gmina Zabór)?

Pomysł utworzenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Droszkowie narodził się w głowie radnego gminy Zabór Macieja Bardelasa. Sprawę nagłośnił dzisiaj sołtys miejscowości Tomasz Kunc.

- Rozbudowująca się dynamicznie gmina i związane z tym zagrożenia wymuszają działania, które są niezbędne, aby zapewnić mieszkańcom większe bezpieczeństwo. Działalność OSP to przede wszystkim walka z pożarami, klęskami żywiołowymi lub innymi miejscowymi zagrożeniami - czytamy w informacji na portalu społecznościowym.

Sołtys Droszkowa zaprasza wszystkich, szczególnie młodzież, do udziału w tworzeniu jednostki. Chętni z powodu obecnej sytuacji epidemicznej mogą zgłaszać się bezpośrednio u przedstawiciela wsi.

- Jeśli tylko warunki pozwolą to na początku lutego zorganizujemy spotkanie ze wszystkimi zainteresowanymi mieszkańcami - informuje Tomasz Kunc.

Przeczytaj też: Rząd znów przesunął przedterminowe wybory wójta w gminie Świdnica. "Jak długo jeszcze?"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.