Strażacy z Zielonej Góry mogą odetchnąć z ulgą. Nowoczesna drabina już na ostatniej prostej

20 styczeń 2021
Autor: 
Nowoczesna drabina Rosenbauera dla strażaków z Zielonej Góry Fot. Rosenbauer Polska

Już wkrótce zielonogórscy strażacy doczekają się 42-metrowej drabiny mechanicznej zabudowanej przez firmę Rosenbauer. Zapewnienia o zakupie nowego pojazdu pojawiały się już od ponad 10 lat.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze w końcu będą mogli odetchnąć z ulgą. Wysłużoną autodrabinę z 1993 roku nareszcie wymieni nowoczesny samochód zakupiony z centralnego przetargu.

42-metrowa drabina mechaniczna została zabudowana na podwoziu MAN TGM 18.320 4x2 BB. Pojazd posiada m.in. łamane przęsło. Dodatkowo będzie można rozłożyć go nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach. Wszystko wykonała firma Rosenbauer, która jest renomowanym producentem sprzętu dla straży pożarnej.

- Biorąc pod uwagę specyfikację techniczną pojazdu, jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego wyboru i przekonani, że przysłuży się on bezpieczeństwu mieszkańców naszego powiatu w nie mniejszym stopniu niż zakupione do tej pory pojazdy innych producentów - mówił dla NewsLubuski.pl st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

W polskim oddziale wykonawcy trwają już odbiory techniczno-jakościowe. Obecnie wszystkie drabiny są odbierane bez zastrzeżeń.

Więcej o historii zakupu drabiny dla zielonogórskich strażaków w artykule: "Upragniona drabina trafi do strażaków z Zielonej Góry. Zapewnienia były już od lat"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.