Szpital w Zielonej Górze rozpoczął szczepienia seniorów. Wykorzystuje dawki dla medyków (ZDJĘCIA)

25 styczeń 2021
Autor: 
Szpital w Zielonej Górze rozpoczął szczepienia seniorów Fot. Szpital Uniwersytecki ZG

Szpitale i placówki medyczne w całej Polsce rozpoczęły szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób 80+. W Zielonej Górze do szczepień wykorzystuje się dawki dla medyków, bo szczepionki dla seniorów nie dojechały na czas.

Dziś rozpoczęły się szczepienia na koronawirusa dla osób powyżej 80 lat. Są jednak placówki, gdzie już na starcie pojawiły się problemy. Głównie chodzi o sam transport szczepionek, który nie zdążył dojechać w terminie.

Sytuacja mogła podobnie wyglądać w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Zdecydowano jednak, że do szczepienia seniorów wykorzysta się dawki dla medyków.

- Zaczęliśmy akcję choć... szczepionki jeszcze do nas nie dojechały i są w drodze z Wrocławia. Aby wszystko przebiegło sprawnie i aby starsze osoby nie musiały zbyt długo czekać wykorzystujemy szczepionki przeznaczone dla medyków z grupy "0". Dziennie planujemy zaszczepić około 240 osób - czytamy w komunikacie szpitala.

Jedną z pierwszych zaszczepionych osób był 88-letni pan Florian z Zielonej Góry. Szpital informuje, że do końca marca ma już zajęte wszystkie terminy szczepień dla seniorów.

Przeczytaj też: Tragedia w Zielonej Górze. Zaatakował czad. Jedna osoba nie żyje, druga jest w szpitalu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.