W całej Polsce stan alarmowy pierwszego stopnia. Czy wiesz dlaczego i co to oznacza?

22 lipiec 2016
(3 głosów)

Zarządzeniem nr 96 Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lipca 2016 roku w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych wprowadzony został pierwszy stopień alarmowy (ALFA), który obowiązuje od 20 lipca do 1 sierpnia 2016.

Ze względu na Światowe Dni Młodzieży w całej Polsce obowiązuje stan alarmowy pierwszego stopnia, czyli stopień Alfa (poziom niski). Oznacza to, że organy administracji publicznej wprowadzają kontrolę miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludności. Urzędy, w tym Lubuski Urząd Wojewódzki informuje aby sprawy załatwiać bezpośrednio w Biurze Obsługi Klienta.

Rozróżniamy cztery stopnie alarmowe:

ALFA - PIERWSZY STOPIEŃ ZAGROŻENIA - POZIOM NISKI - brak informacji wskazujących bezpośrednio na zagrożenie o charakterze terrorystycznym.

BRAVO - DRUGI STOPIEŃ ZAGROŻENIA - POZIOM UMIARKOWANY - zdarzenie o charakterze terrorystycznym jest mało prawdopodobne, ale występują informacje wskazujące możliwość wystąpienia.

CHARLIE - TRZECI STOPIEŃ ZAGROŻENIA - POZIOM WYSOKI - zdarzenie o charakterze terrorystycznym jest prawdopodobne oraz występują potwierdzone informacje o możliwości jego wystąpienia.

DELTA - CZWARTY STOPIEŃ ZAGROŻENIA - POZIOM BARDZO WYSOKI - wystąpiło zdarzenie o charakterze terrorystycznym lub uzyskane informacje wskazują na końcową fazę jego przygotowania.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.