Nowa Amerika w zielonogórskim Norwidzie (ZDJĘCIA)

24 lipiec 2016
(0 głosów)
Autor: 

Mają swój język, swoją kulturę i są tuż za rogiem. „Im Land der Migranten -Nowa Aemrika – w krainie migrantów” to projekt Michaela Kurzwellego, twórcy Słubfurtu, państwa pomiędzy Polską, a Niemcami.

 

Michael Kurzwelly to niemiecki artysta i performer. W 1998 roku wykreował nową dziedzinę sztuki, którą nazywa konstrukcją rzeczywistości. Tworzy coś co jest umiejscowione w rzeczywistości, ma jej znamiona, swoją funkcję i zasadność, ale jest pewnego rodzaju utopią. Taki jest Słubfurt państwo, miasto, rzeczywistość, która nosi znamiona polskości i niemieckości. Z zainteresowania przenikaniem się kultur wziął się pomysł na projekt o migracji w szerszym znaczeniu. Pogranicze, to miejsce gdzie mieszają się języki i kultury. Autor pokazał jak wygląda ten świat oczami emigrantów z całego świata, którzy na swoje miejsce wybrali właśnie ten teren.

Wystawa, którą możemy oglądać w bibliotece im. Norwida w Zielonej Górze, to efekt pracy uczestników warsztatów w których wzięła udział młodzież z pogranicza polsko-niemieckiego.

Prace zostały już zaprezentowane w Słubicach, we Frankfurcie nad Odrą, w Szczecinie oraz Poczdamie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.