W szpitalu tymczasowym w Zielonej Górze leczy się ponad 250 chorych na koronawirusa!

19 luty 2021
W szpitalu tymczasowym w Zielonej Górze leczy się ponad 250 chorych na koronawirusa! Redakcja/Archiwum

Według aktualnych danych, dotyczących liczby leczonych osób na koronawirusa, lubuski szpital tymczasowy zajmuje II miejsce w Polsce. Więcej pacjentów przebywa jedynie w placówce na Stadionie Narodowym.

- Lekarze z wielkim oddaniem pomagali przygotowywać ten obiekt, a teraz równie gorliwie opiekują się pacjentami. Szpital tymczasowy pozwala walczyć o życie oraz zdrowie mieszkańców województwa lubuskiego. To jest najważniejsze - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

W Warszawie na Stadionie Narodowym znajduje się 480 pacjentów, ale żadnego nie podłączono do respiratora. Inaczej wygląda sytuacji w Szpitalu Tymczasowym w Zielonej Górze, gdzie w użyciu jest 79 respiratorów, a z chorobą walczy ponad 250 osób. Poza tym w lubuskiej lecznicy wszyscy zarażeni leczeni są również tlenem.

Warto dodać, że statystyki dotyczące liczby leczonych osób, dotyczą szpitali tymczasowych, a nie oddziałów zakaźnych, które to głównie zajmują się chorymi na COVID-19. W zielonogórskim szpitalu leczono w ciągu minionego roku ponad 800 pacjentów.

Źródło: lubuskie.pl


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.