Trwa wycinka drzew pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry (FILM Z DRONA)

20 luty 2021
Trwa wycinka drzew pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry Redakcja

Trwają prace przygotowawcze pod budowę południowej obwodnicy dla Zielonej Góry. Trwa wycinka drzew! 

Inwestycja zlokalizowana została na obszarze gminy Świdnica i miasta Zielonej Góry. Początek projektowanego odcinka południowej obwodnicy miasta przewidziano na skrzyżowaniu istniejącej Drogi Krajowej numer 27 z Drogą Wojewódzką 282, które zostanie przebudowane na skrzyżowanie typu rondo. Koniec obwodnicy został przewidziany przy rondzie Andrzeja Huszczy w zielonogórskiej Raculi.

Długość całego odcinka obwodnicy wynosi 12,74 km. W ramach inwestycji przewidziane jest również wykonanie dwóch skrzyżowań typu rondo na drogach, które projektowana obwodnica przecina. Koszt całego projektu wynosi 135 milionów złotych a dotacja z Unii Europejskiej to aż 115 milionów złotych! Obwodnica ma być gotowa w 2023 roku.

Wycinka lasu

Obecnie trwa wycinka około 60 hektarów drzew prowadzona przez dwa nadleśnictwa w Przytoku oraz Zielonej Górze. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.