Debata w Zielonej Górze

19 wrzesień 2016
Autor: 

W ramach tegorocznego przeglądu systemu emerytalnego „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności” w Zielonej Górze odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli pracowników, pracodawców, środowisk naukowych oraz ekspertów ZUS.

Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powierzyła Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych rolę koordynatora przeglądu systemu emerytalnego w 2016 roku. Dzięki prowadzonym konsultacjom społecznym i zaangażowaniu różnych środowisk każdy ma szansę wyrazić swoją opinię.

- Chcielibyśmy aby w tych debatach udział wzięli przedstawiciele wielu różnych grup społecznych, w tym organizacji pracodawców i pracowników, a także osoby ze świata nauki. Jesteśmy otwarci na dialog w tej materii. System emerytalny dotyka każdego z nas, więc wymaga jak najszerszych konsultacji– mówi prof. Gertruda Uścińska. Opinie, rekomendacje i wyniki badań posłużą do przygotowania Zielonej Księgi Systemu Emerytalnego, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawi Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Oddział ZUS w Zielonej Górze debatę organizuje we współpracy z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego.

- Podczas debaty usłyszymy referaty prelegentów z grona naukowców oraz przedstawicieli zielonogórskiego oddziału ZUS na temat m.in. uwarunkowań demograficznych, reformy OFE, finansowania systemu emerytalnego a także świadczeń i ich wysokości. Następnie w panelu dyskusyjnym głos zabiorą przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców – tłumaczy Agnieszka Kazoń, naczelnik wydziału Organizacji i Analiz Oddziału ZUS w Zielonej Górze.

Debata odbędzie się w czwartek 22 września, o godz. 14.00 w budynku Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy ul. Podgórnej 50, bud. A-0, sala 104. Chęć udziału w debacie można zgłaszać do 20 września 2016 roku pod numerem telefonu 68 32 94 233.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.