Straż Pożarna - Bohaterowie naszych czasów (ZDJĘCIA)

23 wrzesień 2016

Sytuacja jakich wiele... wyjeżdżamy na miasto a przed nami straż pożarna na sygnałach mknie ulicami Świebodzina. Męska decyzja - jedziemy za nimi.

Dość szybko dojechałyśmy do miejscowości Podlesie (powiat Świebodzin). Na miejscu okazało się, że palą się tam nieużytki rolne. Wóz straży pożarnej, którą może nie do końca przepisowo ale bezpiecznie ścigałyśmy, zatrzymuje się przy lesie a strażacy błyskawicznie podejmują akcję gaśniczą. W niedalekim otoczeniu znajdują się zabudowania gospodarcze oraz las. Po kilku minutach do świebodzińskiego zastępu dojeżdża OSP Niekarzyn. Teraz dogaszanie trwa już z kilku stron.

- Dziewczyny, nie róbcie zamieszania z tak małej akcji - zwracają się do nas strażacy - przecież tu nie ma co pokazywać.

Faktycznie. Nie ma co robić zamieszania, ale warto pokazać Bohaterów Naszych Czasów nawet w tak małej akcji. Pamiętajmy, że to Oni są zawsze pierwsi: ewakuują, ratują, gaszą, pomagają... nawet kotka z drzewa ściągają. I nic za to nie oczekują. Doceniając Ich pracę przedstawiamy Wam kilka zdjęć. (piątek (23.09) miejscowość Podlesie, pożar nieuzytków rolnych, w działaniach udział wzięły PSP Świebodzin oraz OSP Niekarzyn).

Na koniec informujemy: Uważajcie przy jesiennym wypalaniu suchych liści i gałęzi. Jeśli „ognisko" spowoduje pożar i zagrożenie dla ludzi i środowiska, straż pożarna może ukarać mandatem karnym w kwocie 500 zł, a w skrajnych przypadkach sprawa zostanie skierowana do sądu.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.