Miłość, która daje największą siłę (FILM)

20 czerwiec 2017
Autor: 

Robert ze Wschowy ma 22 lata i od 5 lat zmaga się z nowotworem. Na tę chorobę zmarli jego rodzice. Chłopak jest pełen wiary i nadziei, że pokona bardzo podstępnego przeciwnika, a siłą napędową jest miłość. Robert całym sercem kocha Weronikę z wzajemnością.

Los Roberta nie oszczędza. Choć ma dopiero 22 przeżył bardzo wiele trudnych sytuacji i dramatycznych chwil. Stracił matkę, trafił do Domu Dziecka w Sławie, stracił również ojca. Słuchając jego historii nie sposób się nie wzruszyć. Nasuwa się pytanie jak wiele nieszczęść może spotkać jednego człowieka. Jednak Robert potrafi zaimponować siłą jaka z niego biję, szczerym uśmiechem i zarazić chęcią do życia.

- Nie chcę się żalić, nie mam do nikogo pretensji, że mam trudne życie. Wierzę w Boga, modlę się codziennie i nie dopuszczam złych myśli. Bardzo kocham Weronikę, która został moją dziewczyną jak już zmagałem się z rakiem. Znała moją ciężką sytuację, nie przestraszyła się wręcz przeciwnie. Uczucie jakie nas połączyło jest silne, piękne i planuję się jej oświadczyć, bo jest wspaniałą kobietą. Chcielibyśmy mieć dzieci.

Robertowi pomagają także przyjaciele, znajomi, m.in. koleżanka Manuela.

- To on pociesza nas, nigdy się nie skarży, jest bardzo dzielny i wesoły pomimo wszystko - mówi koleżanka.

Obecnie nie możliwa jest kolejna operacja, chemioterapia, czy radioterapia. Ratunkiem jest eksperymentalne leczenie. Miesięczny koszt tabletek z Niemiec to około 13 tysięcy.

Robert jest bardzo skromnym chłopakiem i walczy o każdą złotówkę, która może przedłużyć mu życie. Nie mówi o tym, że przydałyby się środki finansowe na remont kuchni i łazienki w których brak centralnego ogrzewania.

Potrzebna jest każda pomoc, każde wsparcie i dobrym słowem i choćby najdrobniejszą kwotą.

Chłopakowi pomaga Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu" BS oddział Wschowa. Pieniądze można wpłacać na numer konta: 89866900012011001372430001.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.