Po ochłodę do Gorzowa. Pyszna lemoniada od 12-letniej Hani

13 sierpień 2017

12-letnia mieszkanka Gorzowa w końcu spełniła swoje marzenie. Dziewczynka od poniedziałku na placu zabaw przy ul. Berlinga będzie sprzedawała lemoniadę. Aby móc to robić, odwiedziła nawet Urząd Miasta i napisała list do prezydenta.

Do prezydenta Jacka Wójcickiego trafił list – napisała go 12-letnia Hania, mieszkanka osiedla Dolinki. Hania opowiedziała w nim, że ma marzenie i chce zostać przedsiębiorcą. A właściwie zająć się sprzedażą lemoniady.

Jak się okazuje, Hania marzyła o sprzedawaniu lemoniady od dwóch lat. - Pewnego wieczoru oglądałyśmy jakiś amerykański film. Hania nagle wstała i powiedziała, że ona zrobi lemoniadę, wyjdzie na dwór i będzie ją sprzedawać. Musiałam jej wytłumaczyć, że to nie takie proste i trzeba mieć odpowiednie pozwolenia oraz zgodę prezydenta. Myślałam, że to wszystko ostudzi jej zapał i zapomni o tym pomyśle - wspomina Agnieszka Wiśniewska, mama Hani.

Jednak w tym roku, 12-latka postanowiła nie dać za wygraną i napisała własnoręcznie list do prezydenta, który sama zaniosła pod koniec czerwca do Urzędu Miasta - jej mama o niczym wówczas nie wiedziała. Po dwóch miesiącach wszystkie formalności zostały już załatwione. - Prezydent wsparł inicjatywę młodej gorzowianki i docenił jej zaangażowanie. Hania Wiśniewska urzekła urzędników swoją pasją i wizją. Teraz pora na egzamin – komentuje Ewa Sadowska-Cieślak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Hania startuje ze sprzedażą lemoniady w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 11 na placu zabaw przy ul. Berlinka. Stoisko dziewczynki będzie czynne do końca tygodnia. W poniedziałek i wtorek od godz. 11, natomiast w środę, czwartek i piątek od godz. 16.

- Hania ma już wszystko przygotowane, stół, parasol, do tego wszystkie zgody, w tym szkolenie w sanepidzie. W niedzielę wieczorem będzie sama robić lemoniadę, będzie to oczywiście lemoniada domowej roboty, cytrynowa z miętą - opowiada mama Hani.

Przedsiębiorcza dziewczynka przygotowała nawet cennik, który pieczołowicie zalaminowała. Za jeden kubek domowej lemioniady trzeba będzie zapłacić 1,5 zł.

Źródło: Gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.