Ule na zielonogórskich dachach?

04 wrzesień 2017

Zielonogórska radna, Bożena Ronowicz wyszła z propozycją, by w mieście hodować pszczoły. Moda na miejskie pszczelarstwo zaistniała dwa lata temu w Warszawie.

Wtedy to właśnie radni warszawscy zdecydowali, że pszczoły można było hodować w mieście. Wystarczy zachować odstęp 10 m od okna lub działki sąsiada i można stawiać ule. Dodatkowym warunkiem jest to, że pszczoły nie mogą być agresywne. Jak czytamy na portalu warszawskiej Gazety Wyborczej "Pierwszy tegoroczny (miejski - przyp. red.) miód ma smak kasztanowo-głogowy z delikatną nutą akacji. Ten z Pragi smakuje inaczej niż ten z Mokotowa".

Bożena Ronowicz zielonogórskie pasieki ulokowałaby na dachach budynków, a także w parkach. Inicjatywę radnej popiera Paweł Sulatycki, prezes rejonowego koła pszczelarzy w Zielonej Górze. W jego ocenie, znajdzie się wielu chętnych do uprawiania pasiek w mieście.

Co sądzicie o pomyśle radnej PiS?

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.