6-letnia Marysia czeka na Wasze wsparcie

30 październik 2017
(3 głosów)

Zbliża się rozpoczęcie Listopadowej Akcji Charytatywnej. W tym Roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu" wraz z CKiR we Wschowie zbierać będzie pieniążki na maszynę do pisania Braill'em. Koszt - z potrzebnym osprzętem - to 11.000 zł.

Potrzebuje jej 6-letnia Marysia Lotka, mieszkanka Wschowy i wychowanka Przedszkola Specjalnego "Kraina Tęczy". U dziewczynki, która jest pod opieką lekarzy z Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii, zdiagnozowano atrofię nerwów wzrokowych i marmurkowatość kości typu dziecięcego.

Marysia systematycznie jeździ do Owińsk na naukę języka Braill'a, od pewnego czasu uczy się też pisania na maszynie, właśnie w tym języku.

- W listopadzie i grudniu odbędzie się szereg akcji, podczas których będziemy zbierać pieniążki na ten cel - mówi Jolanta Awsiukiewicz. - Inaugurację zaplanowaliśmy na 9 listopada 2017r, o godz.11:00, w Klubokawiarni "Piętro" we Wschowie. Wówczas przedstawimy małą bohaterkę tegorocznej Akcji Charytatywnej Stowarzyszenia i CKiR. Opowiemy też o zaplanowanych wydarzeniach, wśród których znajdą się m.in wydarzenia kulturalne i sportowe. Już teraz dziękujemy Andrzejowi Szczęsnemu, Adriannie Lacka-Szczęsnej i Andrzejowi Nowińskiemu - za gotowość i wsparcie naszych działań oraz organizację Biegu Mikołajkowego na rzecz Marysi oraz Jakubowi Ślipko - za coroczne wsparcie naszych działań i organizację Szkolnych Rozgrywek Piłki Halowej.

Dla tych, którzy zechcą wspomóc w zbiórce, podajemy nr konta:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera " Bliżej Autyzmu"

BS we Wschowie, nr konta: 89866900012011001372430001 - z dopiskiem: Dla Marysi Lotki

Dla przelewów zagranicznych:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "BLIŻEJ AUTYZMU"

IBAN: PL 89 8669 0001 2011 0013 7243 0001

SWIFT CODE - GBW CP LPP - z dopiskiem: Dla Marysi Lotki.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.