Oto ona! Dwunastometrowa jodła stanęła na zielonogórskim rynku (ZDJĘCIA)

03 grudzień 2018
(3 głosów)
Oto ona! Dwunastometrowa jodła stanęła na zielonogórskim rynku Redakcja

W poniedziałkowe południe na zielonogórskim rynku stanęła dwunastometrowa bożonarodzeniowa jodła. Drzewko przyjechało z terenu Nadleśnictwa Babimost a zostało dowiezione przez Ośrodek Transportu Leśnego RDLP w Zielonej Górze

Dzisiaj przywieźliśmy choinkę dla mieszkańców miasta Zielona Góra - mówi Anna Niemiec, pracownik Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. - Jest to piękna jodła, która ma 12 metrów wysokości. Doliczyliśmy się, że rosła 21 lat i leśnicy z Nadleśnictwa Babimost dostarczyli ja w prezencie dla mieszkańców Zielonej Góra.

Drzewko może stać ponad miesiąc nim zacznie się obsypywać. Jodła nie zachowuje się jak typowa choinka świerkowa a igły nawet jak zasuszą się nie opadają.

Teraz drzewko zostanie ozdobione światełkami oraz ozdobami zielonogórskich dzieci.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.