Barszcz Sosnowskiego w Słubicach

29 maj 2016
(2 głosów)
Barszcz Sosnowskiego Magnus Hagdorn (flickr.com)

Pochodzi z rejonu Kaukazu. Jest bardzo agresywny i groźny dla zdrowia człowieka. Może doprowadzić do poparzeń, utraty wzroku a nawet śmierci.

Barszcz Sosnowskiego, bo o nim mowa, jest objęty prawnym zakazem uprawy, rozmnażania i sprzedaży na terenie Polski. Osiąga od 1 do 4 m wysokości. Jest podobny do kopru ale ma białe kwiaty.

W naszym województwie największe skupiska barszczu znajdują się na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, Słubic, Krosna Odrzańskiego, Żagania, Gubina i Nowej Soli.

Jak podaje Onet.pl roślina pojawiła się ostatnio w Słubicach.

Specjaliści ostrzegają, jeśli zauważymy roślinę nie zbliżajmy się do niej i poinformujmy straż pożarną, policję lub straż miejską. Jeżeli mieliśmy kontakt z rośliną zgłośmy się do lekarza.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.