Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

20 luty 2019
(1 głos)
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Adobe Stock

Do 24 lutego trwa "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", którego celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Zielonogórscy policjanci kolejny raz biorą udział w konsultacyjnych dyżurach. W KMP Zielona Góra uruchomiony jest również telefon zaufania.

W ramach obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" trwającego od 18 lutego do 24 lutego 2019 roku policjanci wspólnie z innymi specjalistami pełnią dyżury zarówno w jednostkach Policji, jak i w Lubuskim Stowarzyszeniu na Rzecz Kobiet „Baba” oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze, Ośrodku Pomocy Społecznej w Kargowej i Gminnym Ośrodku Kultury w Bojadłach.

Oprócz policjantów w punktach konsultacyjnych można spotkać się również z psychologiem, prawnikami, terapeutami, jak również z pracownikami socjalnymi z ośrodków pomocy społecznej, którzy chętnie udzielą porad i pomocy.

W punktach konsultacyjnych sa także udostępnione bezpłatne poradniki i ulotki informacyjne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Każda osoba zainteresowana – osoba pokrzywdzona lub osoba jej bliska może ponadto zgłaszać się osobiście lub pod numerem telefonu uruchomionym w KMP w Zielonej Górze 68 476 21 60 działającym w dniach 18 - 22 lutego w godz. 8.00 – 14.00.

Wykaz dyżurów zaplanowanych w powiecie zielonogórskim w punktach konsultacyjnych w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach 18-24.02.2019r. znajda Państwo na stronie KMP Zielona Góra.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.