Policyjne łodzie wypłynęły (ZDJĘCIA)

30 maj 2016
(1 głos)
Autor: 

Choć do oficjalnego sezonu wakacyjnego jeszcze trochę czasu, to lubuscy policjanci już monitorują zachowania tych, którzy ciepłe dni decydują się spędzić nad wodą. Policjanci specjalizujący się w pełnieniu służb na wodzie dopilnują, aby każdy bezpiecznie mógł połączyć wypoczynek z bezpieczeństwem.

Ciepłe dni i coraz mniej obowiązków edukacyjnych sprawia, że młodzież szuka wrażeń. Nie zawsze wiążą się one z wyborem słusznych rozwiązań, które przychodzą do głowy. Doświadczenie policjantów sprawia, że zagadnienie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa nad wodą traktowane jest z wyjątkową powagą. Patrole rowerowe, piesze, służby na policyjnych łodziach, patrole mieszane z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym to tylko niektóre formy dbania o bezpieczeństwo wypoczywających.

Tym razem policyjna łódź patrolowała wody Jeziora Lipie, położonym w północnej części województwa lubuskiego. To duży akwen cieszący się szczególnym upodobaniem nie tylko mieszkańców regionu ale i osób z innych województw. Rozległa powierzchnia jeziora, połączona kanałami stanowiącymi atrakcję turystyczną sprawia, że policjanci mają dużo pracy. Ostatnia, weekendowa służba potwierdziła słuszność policyjnych patroli, która wykazała kilka nieodpowiedzialnych zachowań. Z pewnością mundurowi czuwać będą nad bezpieczeństwem wypoczywających. Ale nie da się ukryć, że w większości zależy ono od tego, na ile poważnie sami wypoczywający nad woda respektować będą zasady bezpieczeństwa. Bądźmy odpowiedzialni i przewidujący zagrożenia aby skutecznie się im przeciwstawiać. Najlepszym na to sposobem jest pokora i zdrowy rozsądek.

źródło: KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.