Rodzina ze Wschowy prosi o pomoc

25 luty 2019
(5 głosów)
Rodzina ze Wschowy prosi o pomoc Stowarzyszenie "Bliżej Autyzmu"

Stowarzyszenie "Bliżej Autyzmu", Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie oraz Nine SiX MC we Wschowie pomagają Damianowi Ratajczakowi, 34-latkowi ze Wschowy i jego rodzinie. Pomagają i proszą o pomoc.

Ona - 32-letnia Sandra. On - 34-letni Damian. Młode małżeństwo, które gdyby nie nowotwór miałoby wszystko czego rodzina potrzebuje. Szczęście, zdrowie i dużą, wesołą rodzinę.

Najpierw, po pierwszej ciąży zachorowała Pani Sandra. Na szczęście zmiany nie okazały się zbyt złośliwe i dzięki trafnej diagnozie i szybkiemu leczeniu ich życie wróciło do normy. Po drugiej ciąży nowotwór powrócił. Tym razem leczenie było trudniejsze, ale tym razem także Sandra zwyciężyła. Niestety lekarze wówczas stwierdzili, że już nigdy nie zostaną rodzicami. Rok temu na świat przyszło ich trzecie dziecko - Maja. Dziewczynka okazała się prawdziwym cudem! To największa nagroda za miłość, zwłaszcza w chorobie, za walkę, za wsparcie. Szczęście sięgnęło zenitu, choć w podświadomości był strach....bo przecież po poprzednich porodach pojawiał się koszmar... Kiedy wszystko wskazywało, że dramat opuścił już rodzinę Ratajczaków zachorował pan Damian.

W lipcu ubiegłego roku, po wycięciu kostki bocznej lewej nogi stwierdzono u niego złośliwy nowotwór kości. Niestety operacja nie zatrzymała choroby i lekarze podjęli decyzję o amputacji nogi pod kolanem. W styczniu Damian przeszedł amputację. Jak tylko rana całkiem się wygoi czekają go kolejne cykle chemii, a to oznacza wyprawy do Poznania. Niestety pojawiły się dodatkowe zmiany na żebrach i niedodma płuca. Przed rodziną dalszy ciąg walki..

Wiara czyni cuda !!! Damian wierzy, że dzięki dobranej protezie wróci do pracy, że znowu będą żyć godnie. Oboje walczą o swoje wspólne życie, o dobro dzieci, o powrót do normalności. Obecnie mają niepełne 2200 zł na miesiąc. Na leczenie i protezę potrzeba ok 50 tys. zł.

Sandra - 32 l, Damian - 34 l, Natasza - 10 l, Dominik - 8 l i Maja - 1 roczek proszą o pomoc.

Udostępniamy nr konta stowarzyszenia, na które można dokonywać wpłat/darowizn, z dopiskiem: DLA DAMIANA RATAJCZAKA.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu"

BS, I Oddz. we Wschowie

ul.Daszyńskiego 19

nr:89 8669 0001 2011 0013 7243 0001.

Dla wpłat zagranicznych:

IBAN PL 89 8669 0001 2011 0013 7243 0001

SWIFT CODE: GBW CP LPP.

Wszystkich, którzy chcą wspomóc prosimy o kontakt ze stowarzyszeniem. 

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.