Bomber wycofuje swoje zeznania

30 maj 2016
(2 głosów)
Policja Dolnośląska

Paweł R. mieszkaniec Szprotawy - znany jako Bomber z Wrocławia, który w zeszłym tygodniu zostawił we wrocławskim autobusie bombę domowej roboty, wycofuje swoje zeznania.

Mężczyzna przyznał się tylko do pozostawienia w autobusie ładunku, a nie do działalności terrorystycznej czy zamiaru zabicia wielu osób.

- To nie jest zmiana linii obrony - mówi Łukasz Wójcik, adwokat Pawła R. - kiedy podejrzany zapoznawał się z treścią zarzutu, być może nie do końca zrozumiał wszystkie okoliczności, które były w zarzucie opisane. Przed sądem wyjaśnił krótko, w jakim etapie uznaje swoje zawinienie.

Taka linia obrony może mieć wpływ na dalszy przebieg sprawy. Za zamiar zabicia wielu osób może grozić nawet dożywocie, za nastraszenie najwyżej kara kilku lat więzienia.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.