Geopark Łuk Mużakowa z tytułem UNESCO

31 maj 2016
(2 głosów)
Autor: 
www.leknica.pl

28 maja w Nowym Zamku w Bad Muskau odbyło się uroczyste przekazanie aktu nadania UNESCO dla transgranicznego Geoparku Muskauer Faltenbogen/Łuk Mużakowa.

W uroczystości wzięła udział marszałek Elżbieta Polak, a także saksoński Minister ds. Środowiska i Rolnictwa Thomas Schmidt, brandenburski Minister ds. Rozwoju Terytorialnego, Środowiska Rolnictwa Jörg Vogelsänger i burmistrz Łęknicy Piotr Kuliniak. Uroczyste przekazanie aktu nadania tytułu UNESCO odbyło się w związku z przyznaniem niemiecko-polskiemu Geoparkowi tytułu „Światowy Geopark UNESCO”. Organizacja UNESCO doceniła wyjątkowy obszar geologiczny i gospodarczy oraz kulturowo-historyczny rozwój regionu granicznego.

Podczas uroczystości marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała, że dzięki temu tytułowi o tym pięknym miejscu dowie się cały świat. - To dla mnie wielki zaszczyt świętować razem z państwem to niezwykle, już nie tylko transgraniczne ale światowe wydarzenie. Łęknica, Bad Muskau, Lubuskie, Brandenburgia i Saksonia jesteśmy spadkobiercami światowego dziedzictwa i za chwile dostaniemy to na piśmie. My doskonale wiemy o tym jakie niezwykle cuda wyczyniała tu natura a teraz dowie się o tym cały świat – przekonywała.

Nadanie tytułu UNESCO Geoparkowi Łuk Mużakowa stwarza także możliwości rozwoju regionu. Certyfikat może przyciągnąć w to miejsce rzesze turystów.

żródło: www.lubuskie.pl

foto: www.leknica.pl

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.