Milion swingów dla autyzmu. W akcji nowosolska policja!

08 kwiecień 2019
(1 głos)
Milion swingów dla autyzmu. W akcji nowosolska policja! KPP Nowa Sól

Policjanci oraz pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wzięli udział akcji charytatywnej oraz włączyli się do kwesty na rzecz chorujących na autyzm. Osoby z autyzmem potrzebują stałej opieki, różnych form psychoterapii oraz cierpliwości i wielkiego zaangażowania wielu osób. Chętnych do czynnego udziału w akcji nie brakowało, przewodnie hasło to: "Chcemy podzielić się szczęściem z tego, co robimy.”

W sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 12:00 rozpoczęła się wielka akcja charytatywna „Milion swingów dla autyzmu” na terenie klubu CNS w Nowej Soli. Dużo ludzi przyszło na to wydarzenie niewiele wiedząc o autyzmie. Takie spotkania skutkują tym, że ludzie zaczynają rozumieć, akceptować odmienność tych osób. Wielu nie wiedziało co to są swingi, na czym polegają? Swingi polegają na wymachach z odważnikiem kulowym tzw. kettlebellem. Uczestnicy akcji mogli się porządnie zmęczyć pokazać, że dobra energia jest w każdym z nas! Kiedy dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego zaczęły swingować, brawa nie miały końca. To dopiero było szczęście!

O godzinie 14:00 nad Nową Solą zrobiło się niebiesko od balonów, które uniosły się w górę symbolizując solidarność z chorującymi osobami. Podczas całej imprezy do puszek zbierane były pieniądze na leczenie osób z autyzmem. Uśmiech i radość dzieci wywołał tygrysek Lupo - maskotka lubuskiej policji. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć umundurowanie policjanta biorącego udział w zabezpieczeniu imprezy masowej. Dużą atrakcją cieszył się trenażer strzelecki, który umożliwił sprawdzenie swoich możliwości i posiadanych umiejętności. Dzieci otrzymywały drobne upominki w postaci słodyczy i materiałów promujących bezpieczeństwo. Uczestnicy mogli zrobić sobie pamiątkowy odcisk palca. Wierzymy, że takie imprezy pomogą zrozumieć innym ludziom problem autyzmu.

Źródło: sierż.sztab. Renata Dąbrowicz – Kozłowska - KPP Nowa Sól

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.