Dziś Światowy Dzień Roweru

03 czerwiec 2019
Dziś Światowy Dzień Roweru Redakcja

Światowy Dzień Roweru został ustanowiony w 2018 roku przez zgromadzenie ONZ. Dlaczego warto jeżdzić na rowerze?

Jazda na rowerze pozwoli odprężyć się, wyciszyć i zrelaksować. Po kilkukilometrowej wyprawie jesteśmy nie tylko pełni energi, ale również szczęśliwi i zadowoleni. To świetna forma na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Jazda na rowerze pozwala zrzucić nadmiar kilogramów i wzmocnić oraz ukształtować mięsnie nóg.

Godzina jazdy średnim tempem pozwala spalic około 400 kcal.

W Zielonej Górze został oddany kolejny odcinek ścieżki rowerowej - Trasa Zatonie - Marzęcin. Odcinek liczący 960 metrów stał się przedłużeniem dróg dla rowerów biegnących z Drzonkowa, Jędrzychowa i Kiełpina przez rondo Księżnej Doroty de Talleyrand-Perigord do Zatonia. Inwestycja wykonana została z nawierzchni asfaltowej z zachowanie ciągłości na zjazdach w uliczki i do posesji. Zrezygnowano z poprzecznych krawężników na zjazdach dzięki zastosowaniu technologii "asfalt do asfaltu". Całość jest oświetlona oprawami LED.

Na początku wykonano drogę dla rowerów i pieszych o szerokości 2,5 metra, a na końcowym odcinku, gdzie nie ma ruchu pieszego powstała dwukierunkowa droga dla rowerów o szerokości 2 metrów. Stworzono ergonomiczny wlot do drogi dla rowerów od strony Niedoradza i bezpieczne włączenie do ruchu odbywającego się na jezdni. Wzdłuż trasy pojawiły się nowe nasadzenia drzew. Inwestycja będzie służyć nie tylko rowerzystom, ale również pieszym mieszkańcom Marzęcina, którzy do tej pory musieli poruszać się między rozpędzonymi samochodami po dziurawym poboczu jezdni.

Wybieracie się dziś na rower?? Czekamy na Wasze zdjęcia. 

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.