Kurator i wojewoda podsumowali rekrutację do szkół. "Każdy znalazł swoje miejsce"

12 lipiec 2019
Autor: 
Kurator i wojewoda podsumowali rekrutację do szkół. "Każdy znalazł swoje miejsce" LUW

- Rekrutacja przebiegła bardzo spokojnie – podsumował dziś wojewoda lubuski. Władysław Dajczak podkreślał, że w Lubuskiem nie spełniły się czarne scenariusze.

- Od bardzo dawna wraz z naszymi szkołami i prowadzącym je organami przygotowywaliśmy się do zmian i tej rekrutacji. W szkołach przygotowano 19 664 miejsca dla 18 618 absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Jak widać każdy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum znajdzie swoje miejsce w szkole – mówiła Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa.

Najwięcej sytuacji, gdzie uczniowie nie dostali się do żadnej ze szkół, wystąpiło w miastach wojewódzkich. To ponad 300 uczniów w Gorzowie Wielkopolskim i 500 w Zielonej Górze. - Głównym powodem tej sytuacji był brak wskazania szkoły drugiego wyboru - dodaje kurator.

- Z radością przyznam, że pierwszy etap rekrutacji absolwentów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w województwie lubuskim przebiegł bardzo spokojnie. W naszym województwie nie spełniły się czarne scenariusze - mówił wojewoda o wprowadzeniu reformy rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Oficjalne listy przyjętych uczniów w lubuskich szkołach zostały wywieszone już w południe.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.